kategoria: Na Sygnale
30 listopad 2023

Biegli zrekonstruują przebieg wypadku w Harmężach; zginęły 3 osoby

zdjęcie: Biegli zrekonstruują przebieg wypadku w Harmężach; zginęły 3 osoby / pixabay/831928
Obecnie przeprowadzona zostanie rekonstrukcja przebiegu wypadku samochodowego, w którym latem w Harmężach zginęło trzech młodych ludzi. Wiadomo już, że nie byli pod wpływem alkoholu ani narkotyków – podała w czwartek PAP oświęcimska prokuratura.
REKLAMA

Zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka powiedział PAP, że śledczy dysponują wynikami badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. „Są one negatywne” – podkreślił Mariusz Słomka.

Prokurator powiedział, że obecnie biegły zrekonstruuje przyczyny i przebieg wypadku. Mariusz Słomka zaznaczył, że nie ma naocznych świadków. „Są osoby, które jako pierwsze udzielały pomocy po zdarzeniu. Jest także monitoring, który obejmował fragment trasy przejazdu. Istnieje zatem materiał, który pozwoli biegłemu wypowiedzieć się co do przyczyn” – uważa.

Jak dodał prokurator Słomka, śledczy za główną przyczynę tragicznego wypadku przyjmują nadmierną prędkość. „Między innymi po zniszczeniach, jakie nastąpiły, możemy się domyślać, że prędkość była znacznie większa niż dopuszczalna. Czym innym są jednak domysły, a czym innym profesjonalne wyliczenia dokonane prze biegłego” – powiedział.

Do wypadku renault megane doszło nocą z 11 na 12 sierpnia w Harmężach koło Oświęcimia. Na łuku wypadło z drogi i uderzyło w przepust. Zginęli wszyscy, którzy znajdowali się w aucie: mężczyźni w wieku 17, 21 i 23 lat. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ apiech/