11 styczeń 2023

Czołowe zderzenie pojazdów na drodze krajowej nr 94 w Rzezawie

fot. KMP w Bochni
10 stycznia br., na drodze krajowej nr 94 w Rzezawie, w powiecie bocheńskim, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W konsekwencji zdarzenia trzy osoby zostały ranne i potrzebowały pomocy medycznej.
REKLAMA

We wtorek (tj. 10 stycznia br.) po godzinie 17, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni został powiadomiony o czołowym zderzeniu dwóch samochodów, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Rzezawie. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których zadaniem było przeprowadzenie wszelkich niezbędnych czynności mających wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Po dotarciu do Rzezawy mundurowi zastali na miejscu uszkodzonego osobowego fiata i dostawcze renault. Pilnej pomocy wymagała kierująca pierwszego z nich, która była zakleszczona w swoim samochodzie.

W celu jej uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po tych czynnościach, nieprzytomna kobieta natychmiast została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
Podczas wykonywanych na miejscu działań policjanci wstępnie ustalili, że około godziny 17, jadąca fiatem w stronę Bochni kobieta, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki renault, którym podróżowały trzy osoby. W wyniku siły uderzenia renault uszkodził bariery energochłonne, natomiast fiat przemieścił się na znajdujący się poza drogą pas zieleni. Kierująca fiatem 39-letnia mieszkanka Bochni oraz podróżujący renaultem mieszkańcy powiatu brzeskiego – 43-letni kierowca i 26-letni pasażer pojazdu w wyniku zdarzenia trafili do szpitala.

43-latek został również przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca renaulta w momencie wypadku był trzeźwy. W celu ustalenia stanu trzeźwości kobiety, pobrano jej krew do dalszych badań. Jak ustalili mundurowi, kierująca fiatem 39-latka decyzją administracyjną miała cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas usuwania skutków zdarzenia ruch na drodze krajowej był chwilowo wstrzymany, następnie kierowcy poruszali się w sposób wahadłowy, w czym pomagali mundurowi oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.

Dalsze postępowanie w sprawie tego wypadku drogowego prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na podstawie zebranych na miejscu śladów, będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bochnia
-6.5°C
wschód słońca: 07:05
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bochni

kiedy
2023-02-16 20:00
miejsce
Restauracja K&W Sąsiedzka,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-11 16:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa,...
wstęp biletowany